Nieko šiuo įrašu nenustebinsime, nes vizų tvarka paprasta kaip du kart du ir ji visa puikiai pateikiama Tailando konsulato Lietuvoje puslapyje: Tailando karalystės garbės konsulatas.

Čia norime pasidalinti savo patirtimi ir privaloma informacija keliautojams vienoje vietoje, kadangi ką tik teko vizomis rūpintis patiems, skaityti, domėtis skirtingais niuansais. Tai ypač aktualu planuojantiems šiektiek ilgesnes keliones ir besidomintiems galimybėmis pratęsti standartinį vizos galiojimo laiką.

Kelionė iki 30 dienų

Jeigu planuojate Tailande praleisti iki mėnesio, t.y. iki 30 kalendorinių dienų, jums sukti galvos dėl vizos nebereikia, kadangi šiais metais lietuvaičiams tvarka buvo supaprastinta.

Nuo 2019 metų balandžio 14 d. Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti iki 30 dienų. Tai reiškia, jog vykstate į Tailandą ir oro uoste sau ramiai keliaujate į bendrą eilę ir priėjus savo eilei, gaunate sienos kirtimo antspaudą. Anksčiau buvo išduodama visa on arrival, dabar to nebereikia. Su savimi reikia turėti lėktuvo bilieto kopiją, kaip įrodymą, jog išvykstate iš šalies per 30 dienų. Taip pat svarbu, kad jūsų pasas galiotų ne trumpiau, kaip 6 mėnesius nuo įvažiavimo į šalį dienos (žinome atvejų, kai keliautojai buvo išsiųsti atgal į Lietuvą dėl šio punkto nesilaikymo).

Kelionė, ilgesnė nei 30 dienų

Jeigu planuojate keliauti ilgiau nei 30 dienų, kaip mes, viza reikia pasirūpinti iš anksto. Galima kreiptis dėl vienkartinės turistinės vizos arba daugkartinės turistinės vizos. Kuo jos skiriasi?

Vienkartinė turistinė viza leidžia šalyje praleisti 60 dienų (reikia įvažiuoti į šalį per 3 mėn nuo vizos išdavimo datos), tačiau ji nustoja galioti, jeigu per tas 60 dienų sugalvojate nuvykti į pvz. Malaiziją. Jeigu planuojate kirsti sieną ir tą norėtumėte padaryti keletą kartų, verta pasvarstyti dėl daugkartinės turistinės vizos įsigijimo. Su ja galima į šalį įvažiuoti  daug kartų 6 mėnesių bėgyje ir vieno atvykimo metu leidžiama būti 60 dienų. Vienkartinė turistinė viza kainuoja 30 eur, daugkartinė turistinė viza – 140 eur. Mokestis už vizą turi būti sumokamas į Tailando Karalystės konsulato sąskaitą prieš kreipiantis dėl vizos.

Turistinėms vizoms reikalingi dokumentai:

 • Galiojantis pasas (galiojimo laikas ne trumpesnis kaip 6 mėn. nuo įvažiavimo į šalį dienos)
 • Paso kopija (puslapis su nuotrauka)
 • Užpildyta prašymo forma (pildoma lietuvių arba anglų kalba, jį rasite konsulato puslapyje)
 • Leidimas laikinai/nuolat gyventi Lietuvoje kopija (ne Lietuvos piliečiams)
 • Banko patvirtintas kvitas apie sumokėtą mokestį už vizą (internetinio pavedimo kopija netinka, reikia kreiptis į banko skyrių)
 • 1 spalvota nuotrauka (daryta ne seniau kaip prieš 6 mėn., 4,5 cm x 3,5 cm)
 • Išpirkto lėktuvo bilieto kopija (su grįžimu atgal arba išvykimu į kitą šalį)
 • Viešbučio rezervacijos kopija (užtenka pirmai nakvynei)
 • Nedirbantys asmenys pateikia patvirtinimą iš banko, kad sąskaitoje yra bent 500 EUR lėšų (banko patvirtintas sąskaitos išrašas)

Kreipiantis dėl turistinės daugkartinės vizos, papildomai reikia pateikti:

 • Patvirtinimą iš banko, kad sąskaitoje yra bent 5000 EUR lėšų (per paskutinius 6 mėnesius)
 • Patvirtinimą iš darbovietės, kad asmuo turi darbą. Studentams – patvirtinimą iš aukštosios mokyklos. Nedirbantys asmenys pateikia už juos laiduojančio asmens garantinį raštą.

Kreiptis dėl vizos, reikia gyvai į Tailando Karalystės konsulatą Jogailos g. 9 Vilniuje. Savo puslapyje jie rašo, jog dokumentai vizoms priimami/išduodami trečiadieniais – 09:00-12:00 val. tik iš anksto susitarus. Tad verta pasiskambinti jiems prieš atvykstant telefonu 8 (5) 268 1892. Mes to nepastebėjome, tad pasiskambinome tik atvykus, tačiau buvome priimti 🙂 Taip pat dokumentus galima pateikti per kelionių agentūras, tik jos taiko papildomą mokestį. Viza išduodama per 5 darbo dienas. Neatidėliokite paskutinei savaitei, nes prireikus papildomų dokumentų, vizos išdavimas gali užtrukti.

Taipogi išduodamos tranzitinės vizos ir neimigracinės vizos.

Tranzitinė viza yra skirta vykti tranzitu per Tailando Karalystės teritoriją. Tranzitinė viza suteikia teisę būti Tailando Karalystės teritorijoje iki 30 dienų ir yra išduodama: vykstant į sporto varžybas (sportininkams, treneriams, kt. arba laivo įgulos nariams.

Neimigracinė viza suteikia teisę būti Tailando Karalystės teritorijoje iki 90 dienų. Neimigracinė viza išduodama vykstant į šalį: užimti oficialias pareigas, dirbti arba užsiimti verslu, dalyvauti verslo konferencijose, studijuoti, dalyvauti projektuose ir seminaruose, vykstant aplankyti šeimos nario, užsiimti kita veikla.

Su šiomis vizomis patirties neteko turėti, tad rekomenduojame skaityti Tailando garbės konsulato puslapį ar pasiskambinti jiems tiesiogiai pasikonsultuoti. Tą galima padaryti kiekvieną darbo dieną telefonu 8 (5) 268 1892.

Svarbu. Užsibuvus ilgiau nei numatyta jūsų vizoje, reikės susimokėti baudą už kiekvieną dieną po 500 THB.

Vizos pratęsimas.

 Jeigu norite šalyje praleisti daugiau laiko, nei numatyta jūsų turistinėje vizoje ar daugiau nei 30 dienų beviziu rėžimu, yra kelios išeitys.

 • 1 variantas. Galima savo buvimą pratęsti 30 dienų bet kurioje Tailande esančioje migracijos tarnyboje už papildomą mokestį, kaina 1900 THB.
 • 2 variantas. Nemokamai savo buvimą galima prasitęsti du kartus per metus po 30 dienų, tiesiog kirtus sieną ir iškart vėl grįžus į šalį, pvz Malaizijoje ar Kambodžoje. Tuomet galioja 30 dienų bevizis rėžimas ir tą galima padaryti du kartus.

Tad pvz. turint turistinę vizą 60 dienų, vienąkart pratęsus ją migracijoje 30 dienų ir du kartus kirtus sieną ir pratęsus dar po 30 dienų, iš viso galima Tailande praleisti net 150 dienų. Jeigu tiek norisi, žinoma 🙂

Šios informacijos šaltinis tailandieciai.lt. Simona ir Tomas jau daug metų gyvena ir keliauja Tailande, tad nepabijokite pasikonsultuoti su jais dėl praktinių dalykų. Galime patvirtinti, jog tikrai mielai padės!

Taip pat jie organizuoja keliones, bei sudėlioja kelionių maršrutus už jus, tad sutaupysite tikrai daug laiko ir dažnai pinigų, kreipdamiesi į juos.

Tikimės ši informacija buvo naudinga, o jeigu kažko pasigedote, rašykite! Siekiame, kad mūsų pasidalinimai būtų naudingi.

Kaip jūs ar norėtumėte pakeliauti po Tailandą? Kokios kelionės jums priimtinesnės, standartinės lietuviškos iki 2 savaičių, ar esate keliautojai su kuprine ir be mėnesio neapsieinate? 🙂

Vėjuoti linkėjimai,

J&J