Po 30 dienų bevizio rėžimo Balyje, atėjo laikas kelti sparnus į kitą mūsų kelionės kryptį. Tailande esame buvę kartą, bet nesijaučiame, jog labai gerai jį žinotume, kadangi beveik visą savo pirmąją kelionę praleidome Koh Phangan saloje.

Nuostabi sala, kur radome viską, ko mums tuo metu norėjosi, tačiau jaučiame, jog apie visą Tailandą iš vienos salos spręsti negalime. Kelionės pradžioje apsistosime ilgiau vienoje vietoje – Hua Hin mieste.

Kodėl Hua Hin?

Justas dar būdamas Lietuvoje domėjosi kaitavimo instruktorių darbo rinka Azijoje ir gavo pasiūlymą padirbėti KBA – Kiteboarding school of Asia padalinyje Hua Hin. Mums tai pasirodė puikus variantas pabūti Tailande ir kartu turėti saugų pajamų šaltinį.

Thailand king
Tailando karalystės karalius Maha Vajiralongkornas, kurio vardo nežino net kai kurie vietiniai 🙂

Prieš keliaujant į Hua Hin, kankino mintis, kad gal mums ten ne visai patiks. Esame apie jį pasidomėję dar prieš pirmąją savo kelionę į Tailandą ir, iš informacijos internete, manėme, kad tai labai didelis turistinis miestas, kur dažniausiai keliauja vyresnio amžiaus žmonės. Turistinius ir šiaip didesnius miestus mes linkę aplenkti, tad buvo šiek tiek neramu kaip mums ten seksis.

Savo kelionę į Hua Hin pradėjome iš Balyje esančio Denpasar oro uosto į Bankoką. Skrydis truko 5 valandas, nei daug nei mažai, tačiau nusileidome vėlai naktį, tai jėgos buvo pasekusios. Buvome užsisakę nakvynę šalia oro uosto, kad nereiktų pavargusiems dar medžioti taksi ir valandą keliauti iki viešbučio.

Taxi Tailande

Su taksistais Bankoke yra reikalų, jeigu imate Tuk Tuk, tai reikia derėtis iki nukritimo, kadangi kainos turistams čia tikrai labai užkeltos. Dėl to, mes keliaudami Bankoke visada imame tuos taksi, kurie turi skaitiklius (meter). Tada bent jau žinome, jog kainos bus adekvatesnės ir mokėsime už tai, kiek nuvažiuojame. Taip pat Bankoke ir kitose Tailando vietoje veikia programėlė Grab. Ji veikia tokiu pat principu kaip Taxify, Uber ir pan. Naudodami ją taip pat tiksliai žinote kiek reikės mokėti, pinigus nuskaičiuoja nuo jūsų kortelės ir išvengiate varginančių kainų derybų. Būna žmonių, kuriems patinka derybos – tai žinokit, kad Tailande derėtis galima ir reikia visur.

Bangkok train station
Bankoko pagrindinė traukinių stotis

Jokių perėjų oro uoste

Mes pasirinkome nakvoti šalia oro uosto, kad išvengtume taxi ir ilgų kelionių reikalų. Hostelis, kuriame planavome apsistoti, buvo kitoje didžiulio kelio, esančio šalia oro uosto, pusėje, paėjus dar kelis šimtus metrų. Kas esate buvę Bankoko Don Mueang oro uoste, turbūt pamenate kokia kelių raizgalynė yra aplink oro uostą. Išėjus pro duris apsisuka galva, nes neaišku kuris kelias kur veda ir kur galima kirsti gatvę.

Amari
Bankoko Don Mueng oro uoste esanti perėja į viešbutį, čia labai patogu kirsti automobilių kelius ir pereiti į kitą pusę. Kitu atveju laukia ilgas kelias taksi.

Gerai, kad jau buvome pasimokę, žinojome, kad toje vietoje nėra kaip pereiti gatvę, o reikia ieškoti kažkokio slapto pakilimo į specialų pėsčiųjų taką, kuris eina virš gatvių. Jeigu jums taip pat reiktų patekti į kitą kelio pusę, ieškokite oro uoste ženklų, kurie veda į viešbutį Amari. Per viešbutį galima patekti į tą slaptą kelią, kuris paprastam žmogui neatrandamas.

Nakvynė

Trumpai paėjėję su visomis kuprinėmis, neilgai trukus, pasiekėme savo hostelį Bandai Hostel. Buvome labai pavargę ir laikrodis rodė po pirmos valandos nakties. Nakvynei pasirinkome hostelį, kuris nuotraukose atrodė labai paprastai, nakvojama bendrame kambaryje su keliais kitais žmonėmis, tačiau lovos padarytos gana privačios, su užuolaidėlėmis.

Mes šiaip nesame hostelių mėgėjai, nes gerai išsimiegoti yra svarbiausias dalykas norint būti energingam ir geros nuotaikos. Todėl kankino įkyri mintis, kad kaip čia dabar išsimiegosime bendrame kambaryje ir dar taip vėlai atvykę, kaip reikės tyliai išsikrauti daiktus ir nusiprausti neprižadinus kitų?

Nieko mes čia nesuprantam

Į hostelio kambarį, lydimi administratorės ėjome tyloje, turbūt abu galvojome panašius dalykus, bet jau nebesinorėjo gadinti vienas kitam nuotaikos ir burbuliuoti apie mūsų pasirinkimą. Bet valio valio! Administratorė mus atvedė į privatų kambarį, kur miegosime tik mes dviese. Aleliuja! Tuo metu tai buvo kaip kokia vandens oazė po varginančios kelionės didžiuliame karštyje.

Yes! Išsimiegosime!

Hostelis mums patiko, rinksimės jį ir kitą kartą, kai turėsime stotelę Bankoke. Jis įsikūręs erdviuose loftuose per kelis aukštus su keliais kambariais kiekviename aukšte, tualetai, dušai kiekviename aukšte (mūsų aukšte jais naudojomės tik mes). Yra geras wifi, bendra erdvė poilsiui, suteikiami lengvi pusryčiai. Tiesa recepcija yra viename pastate, o patys kambariai yra kitame pastate. Jeigu keliausite, tiesiog vadovaukitės google maps nuorodomis.

Pinigų išgryninimas

Kitą rytą prabudę, planavome ieškoti traukinio į Hua Hin. Žinojome, kad yra ir kitų būdų pasiekti Hua Hin, tačiau labai norėjome išmėginti keliavimą traukiniais. Prieš kelionę net nesvarstydami nusprendėme neužsibūti Bankoke ir keliauti tiesiai į Hua Hin. Žinome daug draugų, kuriems Bankokas paliko labai didžiulį įspūdį, bet deja ne mums. Šis milžiniškas miestas mus labai vargina, atima daugiau jėgų, nei suteikia džiaugsmo.

Sakėm, kad dar suteiksim jam šansą ir aplankysim kelioms dienoms, tačiau vėliau. Tikrai ne dabar. Prieš keliaujant į traukinių stotį, reikėjo susitvarkyti pagrindinius reikalus: išsigryninti pinigų, kadangi čia visur jų reikia ir įsigyti Sim kortelę.

Su pinigų išgryninimu čia yra bėda. Visi bankomatai turi pinigų išgryninimo mokestį, 220 arba 250 baht (apie 7 eurus). Tiesa, jeigu turite šiek tiek eurų, galite juos išsikeisti pačiame oro uoste. Valiutų kursai žinoma nėra labai palankūs, tačiau turėti šiek tiek smulkių pinigų reikėtų. Papildomai prie bankomato mokesčio, yra jūsų vietinio lietuviško banko mokesčiai, kurie siekia apie 2 % nuo sumos. Yra galimybė grynintis Revolut kortele nemokamai, kuria mes čia labai sėkmingai naudojamės.

Revolut suteikia galimybę išsigryninti iki 300 eur nemokamai per vieną mėnesį. Revolut kortelė nieko nekainuoja, tai galima turėti jų daugiau ir grynintis be papildomų mokesčių, tik sumokant vietinio bankomato mokesčius. Anksčiau dar buvo keli bankomatai, kurie netaikydavo mokesčio, dabar to išvengti nepavyks. Rekomenduojame grynintis iš karto didelę sumą pinigų, nes gryninantis dažnai, kiekvieną kartą mokėsite apie 220 baht. Daugiausiai vienu kartu leidžia išsiimti Citibank – 50 000 baht. Mažiausiai, tik 20 000 baht leidžia išsiimti Bangkok bank, Krungthai Bank ir Thai Military bank. Visi kiti dažniausiai leidžia išsiimti iki 30 000 baht vienos operacijos metu.

SIM kortelė

Kiek teko domėtis, geriausias tinklo atžvilgiu yra AIS operatorius, taip pat neblogi TrueMove ir Happy operatoriai. Sim kortelę su internetu galima įsigyti praktiškai bet kurioje 7 Eleven ar kitame prekybos centre. Tiesa, dažnai jos būna išparduotos. Mes savąją įsigyjome vietoje, kurioje prekiavo kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais ir joje buvo platus operatorių pasirinkimas. Pasirinkome AIS, tuo metu dar galiojo kažkokia akcija internetui, tai mėnesiui neribotą, greitą 10mbs (greičio) internetą įsigyjome už 350 baht (10,5 eur).

Turgus

Beieškant reikiamo bankomato ir sim kortelės, aplankėme ir šalia esantį vietinį turgų. Jeigu nakvosite oro uosto rajone, labai rekomenduojame čia apsilankyti. Jame galite rasti visko: nuo šviežių daržovių, vaisių ar vietinio maisto iki drabužių ar daiktų. Apsilankykite net jeigu ir neketinate nieko įsigyti, vietiniai turgūs visuomet labai įdomi patirtis. Mes paragavome jų tradicinių apkeptų plutelėje bananų ir dar kažkokių vaisių, kurių nežinome pavadinimo. Taip patiko, kad vėliau ir Hua Hin dažnai juos pirkdavome. Taip pat, valgantiems mėsą, čia rasite daug ant iešmelių keptos mėsos, kuriuos vietiniai labai mėgsta.

Bangkok market
Bankoko turgus netoli oro uosto
Fried banana
Justės mėgstamiausi fried banana

Taksi

Susitvarkę reikalus, išsikvietėme taxi su Grab programėle ir pajudėjome link centrinės traukinių stoties. Už kelionę iki centro sumokėjome 449 baht (13,5 eur), į šią kainą įskaičiuoti ir greitkelio mokesčiai. Imant paprastą taxi su meter turbūt sutaupytumėte, bet mes norėjome išmėginti Grab. Patarimas sėdant į taksi gatvėje: įsėdę į taxi iškart sakykite vairuotojui “meter”, kitu atveju mokėsite dvigubas kainas. Jei atsisako įjungti atsisveikinkite, palinkėkite geros dienos ir lipkite lauk 😉

Traukinys

Truputį nepasisekė, nes atvykome prieš pat traukiniui išvykstant į Hua Hin, o kadangi eilės prie bilietų milžiniškos, tai nebespėjome į traukinį. Iki kito traukinio beveik 3 valandos. Keliaujant traukiniais ar kitu viešuoju transportu užsienio šalyse mums labai praverčia Rome2rio programėlė. Joje galima suvesti iš kur į kur norite važiuoti ir gauti pasiūlymų su kainomis kokiu transportu ir iš kurios vietos galėtumėte nuvykti. Tai labai praverčia norint suprasti tos šalies transporto kainas, ypatumus ir rasti išvykimo taškus.

Bangkok train station
Eilės traukinių stotyje, nusipirkti bilieto.
Bangkok train station
Belūkuriuojant kito traukinio, ragaujame vietinius patiekalus

Atstovėję eilėje įsigijome trečios klasės bilietus, tiesa, vėliau apgalvoję, pasikeitėme juos į antros klasės. Šalia yra viena kasa, kurioje galima pasikeisti bilietus ar juos atšaukti, likus porai valandų iki kelionės pradžios. Mums padarė upgrade, likus 30 minučių iki išvykimo. Už bilietus sumokėjome maždaug po 5 eurus ir leidomės į kelią. Antros klasės vagonas, be kondicionieriaus tikrai nebuvo prasta patirtis. Langai atidaryti, yra vėjo ventiliatoriai, tad kelionėje nebuvo karšta, sėdėjimo vietos patogios, erdvios, netgi patogiau nei lėktuve.

Bangkok train
Traukinys ir viena labai stipri moteris 🙂

Shoppingas traukinyje

Labai nustebino aktyvūs pardavimai, kurie čia vyksta traukiniuose. Vagone nuolat kursuoja vietiniai, kurie pardavinėja gėrimus, šviežią maistą, namų gamybos kepinius ir desertus. Tai visą tą kelionę ir pravalgėm. Gavosi visai kaip tradicinių patiekalų degustacinė vakarienė ;). O ir kainos tikrai labai neblogos, nuo 0,30 eur už kokosų pyragėlį iki 1 eur už šaltos kavos gėrimą. Tiesa, keliavimas traukiniu užtrunka daug ilgiau nei numatyta, mūsų kelionė vietoj numatytų 4 valandų, užtruko daugiau nei 6 valandas. Turėkite tai omeny, planuodami keliones traukiniu.

Thailand train
Kelionės metu, pusę laiko, traukinys tiesiog stoviniuodavo 🙂

Hua Hin pasiekėme labai vėlai, tačiau su transportu problemų nekilo. Traukinių stotyje jau laukė vaikinukas, ieškantis klientų, tad šiek tiek pasiderėjus kainą (nusiderėjome pusę kainos), jau sėdėjome jo automobilyje ir keliavome miegoti į savo nakvynės vietą Hua Hin Terminal. Kritom į lovas kaip po didžiausio žygio 🙂

Hua Hin train station
Pagaliau pasiekėme Hua Hin traukinių stotį.

Saulėti linkėjimai,

J&J