Balis – dievų ir meilės sala. Balį galima pamilti iš pirmo žvilgsnio arba jo nemėgti. Viskas labai priklauso nuo to, kokią Balio vietą pasirinksite savo atostogoms ir kokią patirtį turėsite. Šiame įraše aprašėme populiariausius miestelius, kuriuos renkasi keliautojai. Jie visi labai skirtingi, viskas priklauso nuo to, ko jūs ieškote. Žemiau rasite dažniausius keliautojų pasirinkimus.

Canggu

Šiame miestelyje pasirinkome praleisti savo pirmąją kelionės savaitę. Norėjome vietos, kuri nebūtų populiariausia turistų tarpe, kur vyksta vakarėliai,  nuolatinis triukšmas ir visa kita. Tuo pačiu pradžioje nesinorėjo važiuoti į mažai gyvenamas vietas. Canggu mums pasirodė tobulas pasirinkimas. Jis yra netoli sostinės ir oro uosto, bet toliau nuo pagrindinio veiksmo. Miestelis yra šalia jūros, kur yra galimybė surfinti pradedantiesiems, bei patyrusiems surferiams. Paplūdimiai yra juodo smėlio, ne balto, bet mums netrukdė kiekvieną vakarą palydėti saulę Canggu paplūdimiuose. Taip pat jame nemažai jogos centrų, daugybė vietų skaniai pavalgyti ir yra truputėlis įsipynusios gamtos – gražiųjų Balio ryžių laukų. Taip pat norintiems keliauti į Nusa Penidą ar Uluwatu paplūdimius – nuo čia iki jų netoli pavažiuoti.

Ubud

Šiame miestelyje esame šiuo metu ir planuojame jame praleisti vieną savaitę. Ubud patrauklus tuo, jog jis vadinamas visų jogučių ir dvasinių ieškotojų meka. Jame pilna įvairių jogos ir meditacijų centrų, daug skanaus veganiško maisto ir ypatingos gamtos. Ubudas taip pat patogus tuo, jog yra Balio centre, tad iš jo yra labai lengvas susisiekimas su žymiomis Balio lankytinomis vietomis. Šiek tiek pavažiavus rasite vaizdingų krioklių, šventyklų, nuostabios gamtos, įvairių parkų ir pagrindinių lankytinių vietų.

Dėl nakvynės labai jaudintis neverta, nes nakvynės vietų yra didžiulis kiekis ir kartais išlaukus gero deal’o, galima išsinuomuoti prabangią vilą už gerą kainą. Mes nakvynę užsisakėme paskutinę minutę ir mokėjome 12 eur nakčiai. Mūsų vila yra su baseinu, nuosava virtuvė, dušu, balkonu – viskas, ko mums reikia tobuloms atostogoms.

Keletas pavyzdžių kaip keičiasi kainos UBUD’e:


Booking.com

Kuta (kartu su Seminyak)

Miestelis ar regionas, šalia oro uosto, kurį mes stengiamės aplenkti. Šį miestelį dažniausiai renkasi žmonės, kuriems norisi veiksmo. Restoranai, vakarėliai, daug žmonių – tokį įspūdį susidarėme skaitydami apie jį. Buvome pavažiave į paplūdimius, kurie yra arčiau Kutos, tai kuo arčiau jos, tuo žmonių ten daugiau. Tuo pačiu ten sutiksite daug vietinių aktyviai siūlančių savo paslaugas. Pavargom nuo triukšmo ir grįžom į savo ramesnį Canggu. Tačiau šalia Kutos yra labai fainas Uluwatu miestelis, Balio pietuose, iš kurio tik ką pargįžome. Uluwatu apylinkės žymios savo nuostabiais uolų ir vandenyno vaizdais. Pavažiavus piečiau aplinka tiesiog kvėpuoja surfinimu. Daug puikių paplūdimių (turbūt gražiausi paplūdimiai kokius matėme Balyje), su puikiomis sąlygomis surfinti, tuo pačiu daug parduotuvėlių, nuomos punktų ir stilingų kavinukių. Kainos ten taip pat šiektiek didesnės nei kitur.

Amed

Apie šį miestelį girdėjome net iš vietinių žmonių. Jeigu norisi panardyti, pagulėti prie gražaus mėlyno vandens, praleisti laiką ramumoje – rinkitės Amed. Tai ramus žvejų miestelis, kuris buvo mūsų kelionės planuose. Ten nėra daug ką veikti, tačiau pailsėti nuo turistinių miestelių triukšmo ir sulėtinti tempą – pats tas. Šiuo metu darome turą  aplink salą pro pajūrio miestelius, tad užsukome ir į Amed ir praleidome jame porą dienų. Amed puiki vietą išmokti nardyti, išsilaikyti PADI licenziją, mėgautis paviršiniu nardymu ar tiesiog ramiai leisti laiką pajūrio kavinukėse. Tiesa, čia paplūdimio smėlio nėra, krante yra akmenukai, tad lyginant su Uluwatu balto smėlio paplūdimiais, čia nėra taip gražu. Paviršiniam nardymui išskirtume Jemeluk paplūdimį, bei nuskendusį Japonų laivą.

Gili salos

Šalia kaimynės Lombok salos yra nuostabaus grožio Gili salos, į kurias galima patekti plaukiant iš Balio arba Lombok. Mes planuojame aplankyti Lombok prieš grįžtant į Lietuvą, tad ir Gili salas pasilikome kitam kartui (iš Balio ilgiau užtrunka jas pasiekti). Apie Gili skaitėme įvairių atsiliepimų. Kai kuriems jos labai patinka – panašu į Maldyvus, kai kurie peikia, jog labai “suturistintos” salos. Mes pažiūrėsime ir įvertinsime vėliau.

Nusa penida, Nusa Lembongan ir Nusa Ceningan

Tai visai šalia Balio esančios salos, iš kurių Nusa penida yra didžiausia, likusios dvi yra mažesnės, tačiau pagal atsiliepimus visos labai gražios. Atsiliepimai taip pat labai skirtingi apie šias salas, vienus beprotiškai sužavėjo nuostabūs vaizdai, kitiems labai nepatiko vėlgi tai, kad jos stipriai “suturistintos”, tad nežinia kaip jos bus mums. Norėtume jas aplankyti, bet dar nežinome ar šį kartą ar šiek tiek vėliau. Leisime mūsų kelionei pačiai susidėlioti, nes esame čia jau dvi savaites ir daug kas vyksta ne pagal planą ir tai mums labai patinka.

Šį kartą nesame tipiniai turistai, kad per porą savaičių reikia būtinai viską aplankyti. Nors ir per kelis mėnesius to neplanuojame padaryti. Sąmoningai save stabdome nuo lėkimo, mėgindami pasimėgauti buvimu ten, kur esame dabar. Kitu atveju, vėlgi gyvensime kažkur ateity – kažkur, kur dar norėtume nulėkti, kur galbūt gali būti dar gražiau, vietoj to, kad atsimerktume ir apsidairytume kaip nuostabu yra tiesiog čia ir dabar.

Saulėti linkėjimai,

J&J