Dažnai kelionių planavimas prasideda nuo lėktuvo bilietų paieškos. Išsirenki tikslą, o tada ieškai. Arba atvirkščiai – pirmiau pigūs bilietai, o tada ir tikslas ir kelionės planas pradeda dėliotis.

Mums šįkart buvo šiektiek kitaip, mes galėjome skristi į bet kokią pasaulio šalį, tik reikėjo sugalvoti kur. O pasirinkti buvo sunku, nes norai tai dideli. Mielai grįžtume į Pietų Ameriką, dar pakeliautume Brazilijoje, Peru, Meksikoje ar Costa Rikoje. Taip pat ir mama Afrika traukia su savo kaitavimo meka Cape Towne. O ką kalbėti apie Australiją ar Naujają Zelandiją… Na žodžiu dar tikrai turim svajonių 🙂 Šiam kartui nugalėjo Pietryčių Azija – planuojame po ją keliauti virš 7 mėnesių. Kertinis dalykas priimant sprendimą buvo finansai ir šalies kultūra. Azijoje keliauti yra pigiausia, ypač, kai keliauji on a low budget ir ilgą laikotarpį. Taip pat lyginant tarkim su Pietų Amerika, kur yra saugumo niuansų, Azijoje jautėmės ypatingai saugiai. Taip pat žavi jų kultūra, bei dvasinė Azijos pusė, neveltui tiek savęs atradimų kelionių yra organizuojama Pietryčių Azijos šalyse. Niekur nėra tiek jogos, meditacijos centrų ar vienuolynų, kiek jų yra ten.

Mūsų kelionė prasidės Balyje, ten apsižiūrėsime kaip mums tas Balis ir jei patiks, pakeliavę kitose šalyse, sugrįšime į Balį prieš grįžtant į Lietuvą.

Tai šalį išsirinkome, liko bilietų paieška. Kaip minėjau, šį kartą mums buvo šiektiek kitaip, kadangi mes turėjome bilietų voucherius, t.y. galėjome įsigyti bilietus į bet kokią pasaulio šalį nemokamai su KLM Airlines. O taip nutiko todėl, jog, pernai mums grįžtant iš Brazilijos, lėktuvas dėl techninių kliūčių ilgai vėlavo išskristi į Amsterdamą, o iš Amsterdamo lėktuvas į Vilnių jau buvo išskridęs. KLM mus nukreipė skristi į Maskvą ir tik tuomet į Vilnių. Vilnių pasiekėme gerokai vėliau nei planuota. Pamėginome parašyti KLM skundą apie sukeltus nepatogumus ir, ką jūs galvojat, jie kaip kompensaciją mums padovanojo skrydžių voucherius po 800 eurų. Mes tai priėmėm kaip visatos ženklą. Visata primygtinai norėjo kad mes toliau keliautume 🙂

Kitais atvejais, kai deja už bilietus reikia mokėti patiems, mes naudojamės populiariomis paieškų svetainėmis.

Travelfree.info.

Jeigu ieškai kelionių įkvėpimo ir esi lankstus datai, tai labai gerų pasiūlymų galima sulaukti travelfree.info svetainėje. Šioje svetainėje dažnai būna pigių skrydžių pasiūlymų įvairiose pasaulio šalyse, taip pat iš Lietuvos ar mūsų kaimynių Latvijos ar Lenkijos.

Taip pat ten būna paskelbiama, jeigu kokios oro linijos taiko kažkokias akcijas. Tuomet galima per tų oro linijų puslapį žiūrėti konkrečiau.

Makalius.lt

Dažnai gerų pasiūlymų būna makalius.lt svetainėje, ypatingai jeigu norisi kelionės kartu su nakvyne ir pervežimais, kai viskuo pasirūpinta.

Esame ir patys taip skridę į Egiptą, viešbučio teritorijoje buvo kaitavimo spotas, išeini į lauką, pakaituoji, maistas irgi all inclusive, tobula, kai nesinori nieko galvoti ir nori pailsėti. Taip pat stebint makaliaus pasiūlymus galima pastebėti kur ir kokiomis datomis yra pvz. pigių ryanair bilietų ir per ryanair svetainę nusipirkti juos pačiam.

momondo.com ir skyscanner.net

Jeigu ieškote konkrečių skrydžių, tai geriausios svetainės tam yra momondo.com ir skyscanner.com.

Bet čia reikia “dirbti”. Tai reiškia, kad kiekvieną mielą dieną turi tikrinti, kadangi kainos keičiasi ir kartais, atrodo iš niekur, atsiranda labai gera kaina tam tikrai datai. Mūsų draugai kaip tik minėjo, jog šitaip ką tik nusipirko bilietus į Filipinus, už 400 eurų į abi puses. Tačiau tam reikia kasdien atsidaryti svetainę ir tikrinti kainas norimu laikotarpiu.

Abi svetainės labai patogios, galima lengvai matyti kainas skirtingais laikotarpiais, jas palyginti. Skyscanner turi mėnesio kalendoriaus funkcija, kai atsidarius visą mėnesį, galima matyti kuriomis dienomis yra mažiausios kainos.

Kitas būdas, kuriuo kartais ieškome, ypač jeigu kelionės tikslas yra šiektiek specifinis. Pavyzdžiui mes ieškodami bilietų į Braziliją, pirmiausia apžiūrėjome kurios oro linijos ten skrenda. Tada per tų konkrečių oro linijų puslapius kas kelias dienas stebėjome kaip keičiasi kainos ir taip išsirinkome KLM.

Idomus dalykas, bet prieš pat perkant bilietus, svarbu pažiūrėti kainas keliose svetainėse. Dažnai momondo.com arba skyscanner.com kainos būna šiektiek didesnės nei tiesiogiai per oro linijų puslapį, kadangi paieškų svetainėse yra priskaičiuojamas tam tikras mokestis prie bilietų kainos. Kartais būna ir atvirkščiai. Mūsų atveju KLM puslapyje kainos buvo didesnės ir mes bilietus nusipirkom per jų partnerio puslapį Airfrance.com, kur palyginus buvo pati mažiausia kaina (sutaupėme po 100eurų už bilietą).

Šiame įraše pasidalinome savo būdais ieškoti skrydžių. Taip pat patarimas iš patirties, rašykite skundus oro linijoms, jeigu tik kas nors nutinka ne pagal planą. Šitaip mes esame gavę ne kartą kompensaciją ar nusipirkę naują lagaminą dėl pažeidimų. Ir nesvarbu, kad neturite kelionių draudimo, geros oro linijos maloniai elgiasi su savo klientais. Pakomentuokite, kaip jūs ieškote pigių bilietų? Kas geriausiai pasiteisina?

Vėjuoti linkėjimai,

J&J