Kai jau žinojome, kad mūsų pirmasis kelionės po Aziją taškas bus Balis, daug nesvarstydami pirmąsias nakvynes rezervavome Canggu miestelyje ir pradėjome ieškoti ką jame veikti. Apie jį buvom girdėję, kad norintiems jūros ir bangų, tai yra viduriukas tarp labai ramių Balio vietų ir itin triukšmingų ir turistinių (tokių kaip Kuta).

Palaima, po vakarinio plaukimo

Labai greitai supratome, jog tai buvo teisingas pasirinkimas. Canggu praleidome daugiau nei savaitę ir prieš keliaujant į Tailandą ir baigiant savo kelionę Balyje, grįžome į jį dar savaitėlei. Labiausiai jį rekomenduotume keliautojams, kurie nori išbandyti banglentes ar tiesiog mėgautis pajūrio barais ir restoranais, kurie čia palieka didžiulį įspūdį.

Kokteiliai “La Brisa” beach klube

Tai ką gi veikti tame Canggu?

Surfinimo pamokos

Būnant Canggu, nuodėmė to neišbandyti. Canggu pilna banglenčių mokyklų ir instruktorių, kurie dažniausiai veda individualias pamokas. Todėl netgi turintiems baimių, susijųsių su vandeniu, bus saugu.

Banglentė ir šypsena

Pamokų kainos prasideda nuo 300 000 IDR/val ir į kainą įskaičiuota lykra, banglentė instrutorius, bei vanduo atsigaivinti.

Batu Bolong paplūdimys

Jeigu esate bandę surfinti anksčiau, čia tobulinti savo įgūdžius bus nesudėtinga. Išsinuomokite lentą porai valandų už 50 000 IDR (3,5 eur) ir turškitės vandenyje patys. Mes beveik kiekvieną dieną tą ir darėme. Labai smagus užsiėmimas netgi jei neplanuojate užsiimti šiuo sportu labai rimtai.

Crazy gringos

Tinkamiausias pradinukams yra Batu Bolong paplūdimys. Nors mes ir nesame visiški pradinukai, bet rinkomės jį, kadangi mokytis jame lengviausia. Aišku, jame bus daug kitų mokinių, tačiau visi kažkaip pasidalindavome bangomis 🙂 Lentą nuodamavomės tiesiog paplūdimy iš pirmo pasitaikiusio punkto už 50 000 IDR.

Šypsena po bangų…

Paplūdimiai

Canggu paplūdimiai nėra balto smėlio paplūdimiai, tad norintiems jūros žydrynės ir balto smėlio – Canggu nėra geriausia vieta. Taipogi high tide metu bangos gali būti labai galingos, tad tiesiog pamirkti jūroje nėra taip paprasta. Mes išlipdavome pilnais “triūsikais” smėlio, išskalbti jūros, tiesiogine to žodžio prasme.

Gyvenime turi būti balansas visur 🙂

Tačiau paprastiems žmonėms, tokiems kaip mes – jūra yra jūra ir paplūdimys yra paplūdimys. Nepaisant to, mes vis tiek kasdien mirkdavome jūroj ir leisdavome laiką paplūdimyje.

Justo mėgstamiausi paplūdimyje kepti kukurūzai su riešutų sviestu

Beach clubai ir saulėlydžiai

Canggu rasite daugybę beach barų ir klubų įvairiems skoniams ir skirtingo dydžio piniginei. Juose smagu leisti dieną mėgstantiems saulės vonias ar ramų poilsį su knyga pavėsyje. Pailsėjus galima grožėtis nuostabiais saulėlydžiais. Vakare saulė čia leidžiasi į jūrą ir ganėtinai anksti (apie 18h). Akis pamaloninsite idiliškais vaizdais.

Sunset walk

Mes mėgdavome tiesiog prisėsti ant sėdmaišių beach baruose, tai nieko nekainuoja, galima užsisakyti atsigerti kokosą ar kažką suvalgyti ir mėgautis vaizdais.

La Brisa beach klubas

Yra ir prabangių beach barų su didžiuliais baseinais ir instagraminiu interjeru, juose teks susimokėti už įėjimą arba išleisti nustatytą sumą maistui. Mums populiarieji FINNS, The Lawn ir kiti didesni pasirodė per brangūs (minimali suma dažnai prasideda nuo 1000 000 IDR), tačiau La Brisa – labai žavus paplūdimio baras su baseinais ir įdomiu interjeru, kainos prasme labai prieinamas ir maistas jame labai skanus. Joje nustatyta minimali suma staliukui 500 000 IDR (32 eur). Už šią sumą išgėrėme po smoothie, suvalgėme po vieną patiekalą ir dar užteko pinigų vienam desertui ir colai 🙂

Paprastai ir ant dekiuko

O jei nesinori nieko – visada yra senas geras rankšluostis patiestas ant smėlio ir idiliškas saulėlydžio vaizdas – visiškai nieko nekainuoja.

La Brisa beach klubas palydi saulę

Maistas

Oo maistas… Net nutysta seilė prisiminus patiekalų skonius Canggu kavinukėse. Canggu ir Ubud yra vienareikšmiškai privalomi aplankyti maisto gurmanams. Mes supratome iš kur Vilniaus restoranai vežasi idėjas ir savo naujus receptus. Viskas tikrai labai skanu ir kokybiškai pagaminta.

Maaaaaaistas

Canggu rasite įvairiausių, vaizdo prasme apdovanojimų vertų smoothie bowls, budda bowls ir kitokių fancy vegan hipster raw patiekalų. Rasite čia viską, kas sveika, veganiška ir traktuojama kaip super maistas. Na bent mes tokių ieškojome ir kasdien ragavome vis skirtingus patiekalus. Kainos įvairios, bet kokybiško maisto kainos mums priminė Vilniaus, bet dažniausiai viskas pigiau nei Lietuvoje.

Nuostabių patiekalų gali gauti visiškai primityviuose beach bareliuose

Mums labiausiai patikę: Betelnut Cafe, Secret Spot, Crate Cafe (šios šiek tiek pigesnės). Shady Shack, The avocado factory (šiek tiek brangesnės). Taip pat valgėm nemažai ir gatvėje ir galime rekomenduoti Warung Buk Oki. Pavalgysit labai skaniai ir iki poros eurų.

BettelNut salotos buvo tai ko mums trūksta Azijoje.

Shoppingas

Merginos, mėgstančios shoppintis – čia yra gražių dalykėlių rojus. Canggu rasite daug mažų, pasislėpusių parduotuvėlių, kur galima rasti stilingų sporto/jogos drabužėlių, romantiškų suknelių ir asortimentą maudymosi kostiumėlių, nuo kurių sukasi galva. Kainos tokiose parduotuvėse panašios kaip Vilniuje, tačiau daugelyje vietų pigiau, ypač, kai yra išpardavimai.

Kaip gi moteris be turgaus

Tiesa, su tokiais drabužėliais, kurie parduodami čia Lietuvoje nelabai pavaikščiosi, nes tiesiog bus per šalta…

Kiekvieną dieną po naują maudymuką

Jogos ir sporto drabužėliai: Divine Goddess, XO Active wear. Visa kita reikia tiesiog pasivaikščioti Canggu gatvelėmis, ten tiek daug gėrio 🙂

Jogos centrai, meditacijos, sporto klubai

Mėgstantys fizinį aktyvumą, taip pat Canggu ras iš ko išsirinkti. Canggu turi ne vieną didelę jogos mokyklą, krūvas įvairių sporto klubų ir įvairių vietų, kur galima užsiimti dvasiniu augimu. Rasite meditacijos, ekstatinio šokio, kvėpavimo praktikų, įvairių moterų/vyrų ratų, kuriuose gvildenamos psichologijos/saviugdos temos.

Samadi jogos centras, specializuojasi Ashtanga jogoje

Mums labiausiai patiko Samadi Bali, ten nusipirkome narystes ir lankėmės dažniau. Justas į Ashtanga pradedančiųjų praktikas, Justė į Ashtanga Mysore praktikas. Ši jogos studija daug dėmesio skiria ashtangai, tačiau turi daug kitų jogos pamokų, praktikų ir kitokių kultūrinių užsiėmimų. Verta pasekti jų facebook puslapį, kuriame matysite naujausius renginius. Dar yra viena žymi studija The Practise – ten buvome apsilankę nemokamoje paskaitoje apie Tantrą.

P.S. Mėgstantiems patyrinėti, būtina išsinuomoti motorolerį (mums jis mėnesiui kainavo 750 000 IDR) ir paklaidžioti atokiau nuo centrinių gatvelių. Atrasite, jog Canggu ne tik zujantis kavinių ir parduotuvėlių miestelis, tačiau jame yra pasislėpusių žaviųjų ryžių laukų. Jeigu atsikelsite su saulę, dar ir pasidarysite fantastiškų nuotraukų atminimui.

Saulėti linkėjimai,

J&J