Šis klausimas kankina tooookį kiekį žmonių, kad savęs paieškos tampa labai įprasta tema mūsų kasdienybėje. Deja, bet daugelis žmonių nemėgsta savo darbo. Deja, bet daugelis apsimeta, kad mėgsta arba yra sau įsikalbėję, kad mėgsta, nors susiklosčius palankioms aplinkybėms, skuostų iš ten kuo toliau. Žinoma, šioje vietoje šiek tiek perdedame, tačiau realybė tokia, kad tikrai daug žmonių nelabai mėgsta ar net labai nemėgsta savo turimos veiklos.

Priežastys, kodėl vis dėl to liekame tose veiklose, net ir jų nemėgdami, yra įvairios. Pagrinde dominuoja finansai, saugumas ir patogumas, nes viskas jau pažįstama, gąsdina pokyčiai, baimė, jog nieko kito nemoku, nežinau ko noriu ir t.t. Kad ir kaip banaliai skambėtų šie žodžiai, bet mes tą jau stipriai patyrėm per save ir galim patvirtinti – visos baimės yra tik mūsų galvose ir tikrai tikrai VISKAS yra įmanoma.

Jeigu tik patrauktume į  šoną visas nenoriu-negaliu mintis, atlaisvintume vietos naujoms, šviežioms idėjoms, bandymams, tikėjimui ir galimybėms.

Kaip galime tikėtis, kad ateis kažkas naujo ir kitokio į mūsų gyvenimą, jeigu mūsų galva užpildyta TIEK visokių pasiteisinimų, nepasitenkinimo, senų įsitikinimų ir t.t., jog nebėra vietos daugiau niekam kitam.

  1. Keiskite savo aplinką

Juk yra sakoma su kuo sutapsi, tuo ir patapsi. Turbūt sutiksite su mumis, kad artimieji mums daro labai didelę įtaką. Dar yra sakoma, kad esame savo artimiausių 5 žmonių vidurkis. Tai reiškia, jog norint pačiam keistis, augti, siekti kažko kito, ko šiuo metu neturime savo gyvenime, reikia bendrauti su žmonėmis, kurie yra tą pasiekę, apie ką svajojate jūs. Tai gali būti žmonės, kurie jus įkvepia, kurie užsiima veikla, kuri jus žavi, gyvena principais ir vertybėmis, kurios atliepia ir jums. Tad plėskite savo pažinčių ratą. Eikite į renginius, mokymus, kur sutiktumėte daugiau bendraminčių ar žmonių, į kuriuos norisi lygiuotis. Bendraukite, klauskite ir klausykite. Aplinkoje atsiradus daugiau įkvepiančių žmonių keičiatės ir jūs, jūsų mąstymas, atsiranda naujų idėjų, kurių niekaip nesukursite esant aplinkoje, kur nėra nieko naujo. Tai turi ir savo kainą – tenka atsisveikinti su žmonėmis, kurie jus “tempia atgal”, kurie nebeatitinka jūsų vertybių ir pradedate jausti, kad jūsų draugystė yra niekas daugiau, tik likęs senas įprotis.

  1. Mokykitės

Augimui ir pokyčiams svarbus nuolatinis mokymąsis. Šiais laikais galimybės tam neturi ribų. Skaitykite knygas, naudokitės puikiu appsu, kuris padeda atrasti naujas, įkvepiančias knygas: Goodreads. Taip pat šiektiek pagooglinus, nesunku atrasti verčiausias dėmesio asmeninio tobulėjimo knygas bet kurioje srityje. Neprisiverčiate skaityti? Nieko tokio – užpildykite savo laisvą laiką audioknygų klausymu. Mūsų mėgstamiausias, lietuviškas appsas – Audioteka.lt. Labai patogu, ypač kelionių metu ar tiesiog sėdint kamščiuose mieste. Kitas būdas – klausytis podcastų per Podcast programėlę ar per tą patį seną gerą youtube. Youtube galima rasti ir begalę nemokamų paskaitų. Udemy – nereali platforma nuotoliniam mokymuisi. Bet kokioje srityje, bet kokio ilgio mokymai. Nuotolinių mokymų žinoma niekad nepakeis mokymai gyvai – eikite į seminarus, kursus, paskaitas. Nueikite bent į vienus mokymus per mėnesį, pamatysite laikui bėgant investicija į save yra geriausiai atsiperkanti investicija. Mūsų asmeniniai pokyčiai labiausiai akseleravosi po Arnas Markevičius vertybių savaitgalio mokymų. Neapsigaukite – vieni mokymai turbūt nepakeis jūsų gyvenimo, bet kiekvieni mokymai yra dar vienas laiptelis link jūsų didesnio sąmoningumo, geresnių pasirinkimų, aiškumo savo svajonėse.

  1. Sportuokite

Gal ir keista taisyklė, bet sportas yra MUST. Tai kaip asmeninė higiena kiekvieną rytą išsivalyti dantis, nusiprausti, pasiruošti šviežiai dienai. Taip ir sportas, bet jo – ne-a. Tai lyg vaikščioti apsirengus gražiausiais drabužiais, bet neplauta galva ir nevalytais dantimis. Sportas teigiamai veikia mūsų fizinį kūną, gerina kraujotaką, visų organų veiklą, nuo jo tampame laimingesni ir tikrai protingesni 🙂 Sportas taip pat didina sąmoningą savo kūnui, sportuodami lengviau priimame sąmoningesnius pasirinkimus apie tai ką valgyti ir kaip elgtis su savo brangiausiu turtu. Sportuoti, nereiškia kilnoti štangas kasdien po kelias valandas sporto salėje. Kažkas tai dievina – puiku! Kažkam tai didžiausia kančia. Nieko naujo čia nėra – reikia ieškoti to, kas džiugina JUS. Gal dievinat rutiną, pastovumą ir jūsų sporto salės asmeninę sporto programą. Gal kažkam reikia įvairovės ir norisi lankyti skirtingus sportinius užsiėmimus. Kažkas šoka, daro jogą, žaidžia tenisą, krepšinį, futbolą, tinklinį, plaukia, bėga, eina, mina dviračiu, kaituoja, wakeboardina, snowboardina ar tiesiog kasdien daro aktyvią rytinę mankšta. Ir kiekvienas iš šių būdų yra nuostabus!

  1. Savanoriaukite

Savanorystė neabejotinai yra puiki papildoma veikla, kuri padeda tau pasibandyti įvairiose sferose, pabendrauti su skirtingais žmonėmis, tuo pačiu darant kažką gerą kitiems.

Mes vienareikšmiškai rekomenduojame Whatansu ir Masters of Calm. Ten galima prisidėti prie prasmingų renginių vaikams ir suaugusiesiems, tuo pačiu pasimokyti patiems ir susipažinti su nerealiais žmonėmis. Po savanorystės šiose organizacijose, tikrai išsinešite kažką naujo į savo gyvenimus, o į Auksinę girią atsivežus kažkokį asmeninį klausimą, gausite ir atsakymą. Gal ne visada patogų, šiltą ir pūkuotą, bet tikrą. Lietuvoje yra daug puikių organizacijų, kur galima prisidėti prie prasmingos veiklos. Tereikia pasinaudoti google pagalba.

  1. Medituokite

Taip, taip meditacija kasdien, bent po 10-15 min yra puikus įrankis asmeniniam tobulėjimui. Meditacijų rūšių yra begalė ir galima atsirinkti sau mėgiamą: tai gali būti tiesiog buvimas šiame momente, įsiklausymas į savo kvėpavimą, kūną. Tai gali būti dėkingumo praktikos, vizualizacijos ar nusiraminimo meditacijos. Kiek žmonių – tiek nuomonių. Lengviausia pasibandyti per Calm ar Insight timer appsus, o susidomėjus – sudalyvauti ir gyvuose meditacijų mokymuose. Tokiu būdu galima atsirinkti kokios meditacijos jums labiau tinka ir patinka. Mokymuose galima išbandyti ir dinamines meditacijas, kur per aktyvų judesį nuraminame savo protą ir galime lengviau išgirsti save. Rezultatas – aktualus ypač skubantiems ir nuvargstantiems žmonėms, tai, kad meditacijos metu labai pailsime ir nusiraminame, lyg paspaustume restart mygtuką savo gyvenimui. Mes nuolat gyvename automatiškume, gyvename mintimis, tai į ateitį, tai į praeitį ir nemokame kokybiškai būti šiame momente. Meditacijų praktikos mus treniruoja išmokti būti meditatyvinėje būsenoje netik praktikos metu, bet ir kasdieniame gyvenime. Kai tą pramokstame, galime puikiai medituoti geriant kavą ar arbatą, jaučiant visus skonius, kvapus, tiesiog būnant pilnai toje akimirkoje. Tuomet jūsų gyvenimas pamažu tampa lyg meditaciją, kur puikiai jaučiate save, žinote savo tikruosius norus, nekaupiate įtampos, esate sąmoningi savo pasirinkimuose ir begalė kitų meditacijos privalumų. Meditacijų metu neretai įgauname aiškumą apie svarbius dalykus savo gyvenime.

Šias taisykles esame išbandę savo kailiu – jos tikrai veikia. Kažkaip netikėtai pradeda vykti nuostabūs dalykai, jeigu paleidžiam norą viską kontroliuoti ir laikomės šių gyvenimo principų. Leiskit sau pamėginti ir įtraukite į savo gyvenimą naujų taisyklių, kurios padėtų tobulėti ir vis labiau džiaugtis gyvenimu!

Vėjuoti linkėjimai,

J&J