Keliaujant į bet kurią pasaulio šalį labai svarbu pasidomėti vizos klausimais. O ypač keliaujant į Azijos šalis, kadangi kiekviena iš jų turi savo taisykles, bei kurios karts nuo karto keičiasi. Mes patys vienoje kelionėje vos nesusimovėm, nes darėm prielaidą, kad Azijoj turbūt “visur taip pat”. Šiuo įrašu dalinamės naujausia informacija kokia yra tvarka norint gauti Balio vizą.

Galime pasidžiaugti, kad Azijoje tvarka supaprastėjo ir daugelyje šalių lietuviai gali naudotis beviziu rėžimu. Patogiausias ir pigiausias būdas keliauti į Balį – bevizis 30 dienų laikotarpis. 

30 dienų bevizis rėžimas

Jeigu jūsų kelionė netruks ilgiau nei 30 dienų, tuomet jums sukti galvos apie vizas visai nereikia. Svarbiausia, jog atvykstant būtumėte pasiruošę išvykimo iš šalies bilietą. Turite turėti patvirtinimą, jog išvyksite iš šalies per 30 dienų. Tai nebūtinai turi būti atgalinis bilietas į Lietuvą, gali būti išvykimo bilietas į kitą Azijos šalį. Į tas 30 dienų įeina atvykimo ir išvykimo diena, nepriklausomai nuo to kurią valandą atskridote / išskrendate. Į šią sąlygą pažiūrėkite labai rimtai, kad po to nebūtų nemalonumų. Keliaujant į Balį susipažinome su viena lietuvių pora, kuri kaip ir mes planavo ilgiau pakeliauti Azijoje, todėl išvykimo bilietų iš Balio dar neturėjo. Na ir ką galvojate.. Jie buvo sustabdyti lipant į lėktuvą Singapūre ir buvo paprašyti parodyti išvykimo iš Balio lėktuvo bilietą. Šie žinoma jo neturėjo, tad patyrė nemažai streso, kadangi teko greit suktis ir pirkti bilietą telefonu (pigiausi skrydžiai dėl Visa-run yra į Malaiziją arba Singapūrą).

Atvykę į Balį einate link patikros, kurioje patikrins jūsų pasą, išvykimo dokumentus ir tiek. Nesuklyskite ir neikite link Visa On Arrival ženklo, eikite tiesiai į patikrą.

P.S. Būkite atidūs skaičiuodami dienas, tai turi būti tiksliai 30 arba mažiau kalendorinių dienų. Jeigu viršijate bent viena diena, mokate 1 milijoną IDR už kiekvieną pavėluotą dieną (apie 65 eurus).

P.P.S. Šios vizos prasitęsti negalima ir būtina išvykti.

Visa on arrival ir prasitęsimas – 60 dienų

Norint keliauti ilgiau nei 30 dienų, galimi keli variantai:

  1. Atvykti beviziu, nemokamu rėžimu ir būti 30 dienų ir 30tą dieną ar anksčiau, išskristi iš šalies į kaimyninį Singapūrą ar Malaiziją ir grįžti į Balį. Tuomet vėl galima naudotis 30 dienų nemokamu beviziu rėžimu.
  2. Atvykus eiti link Visa On Arrival ir įsigyti mokamą vizą 30čiai dienų, kurią vėliau dar galima prasitęsti 30čiai dienų su vietinių agentūrų pagalba. Ši viza kainuoja 30 eurų ir pratęsimas apie 45 eurus. Prasitęsti ją nesunku, miestuose matysite kontorų su Visa Extension užrašais.

Socialinė arba kultūrinė viza – 6 mėnesiai 

Su šia viza Balyje maksimaliai galima išbūti 6 mėnesius. Atvykstate ir būnate 60 dienų ir po to dar galite pratęsti 3 kartus po 30 dienų.

Norint gauti šią vizą, reikia turėti vietinį rėmėją Balyje, kuris laiduos už jus ir parašys rėmėjo raštą. Be jo šios vizos gauti negalima. Kai turite rėmėjo raštą, dėl šios vizos reikia kreiptis į užsienyje esančią Indonezijos ambasadą, pvz. keliautojai dažniausiai kreipiasi į ambasadą Singapūre. Vizos išdavimas kainuoja apie 50 eurų, bei kiekvienas pratęsimas kainuos apie 45 eurus.

P.S. Turint šią vizą, jos laikotarpiu negalima išvykti iš šalies. Kitaip ji nustoja galioti.

Šiame įraše trumpai aprašėme pagrindinius būdus kaip galima keliauti Indonezijoje ir Balyje iki pusės metų, priklausomai nuo jūsų kelionės tipo.

Jeigu turite klausimų, susijusių su vizomis, rašykite mums, mielai pasidalinsime savo patirtimi.

Jūsų J&J

1 KOMENTARAS