Štai ir išaušo paskutinė, mūsų plano “Septynios dienos aplink Balo salą”, diena. Planavome kelionę vienaip, gavosi visiškai kitaip, bet visai dėl to širdies neskauda. Pasiimame tiek, kiek duota šiam kartui. Ubude ir Blio kriokliai, mes atvažiuojam.
Planuose dar buvo kelios stotelės prieš lekiant į Ubudą: tai vakaruose esantis Balio nacionalinis parkas ir važiuojant iš šiaurės į pietus – Pulukan miestelis. Na, gal dar aplankysime juos vėliau, kadangi į Balį sugrįšime kažkada po naujų metų.
Šį kartą Balyje turime tik mėnesį, nors atrodytų, kad tai labai daug, bet norint neskubėti ir mėgautis lėtesniu gyvenimo būdu, tai yra labai nedaug. Kitu atveju, mums gaunasi tik lėkimas ir jokio poilsio, o lėkimo tikrai nebesinori. Tad nusprendėme šiandien keliauti tiesiai į Ubudą, pakeliui aplankant keletą žymiųjų Balio krioklių. Rytinė yoga, pusrytėliai, visi rytiniai ritualai ir mes jau kelyje.

Aling Aling waterfall – krioklių kompleksas
Pirmuoju tašku pasirinkome Sambangan kaimelyje esančius krioklius. Suvedus į navigaciją Aling Aling waterfall, jus atves į tašką, nuo kurio prasideda turai į 8-nis šiame kaimelyje esančius krioklius.

Galima rinktis iš kelių skirtingų turų:
-
- Mini turas, tai 4 pagrindiniai kriokliai, su visomis pramogomis juose, užtrunkama apie 1,5-2h.
- Midi ir Maxi turai, kur berods užtrunkama net iki 5 valandų.
Taip yra todėl, jog kiti kriokliai yra tolėliau ir tenka nemažai pažygiuoti (labai neskubant) per žaliuosius ryžių laukus. Tačiau žygiuojant atsiveria nuostabūs vaizdai į kelyje esančius gamtos vaizdinius, todėl turint daugiau jėgų ir laiko – tikrai verta.
Mini turas su gidu kainuoja 250 000 IDR (16eur) žmogui. Į šią kainą įeina šokinėjimas nuo uolų (yra kelios įspūdingos vietos tą daryti), taip pat slydimas nuo uolos (kaip vandens parke), maudynės kriokliuose.

Galima sumokėti tik 20 000 IDR (1,3 eur) žmogui ir savarankiškai pasivaikščioti po krioklius. Mes taip ir padarėme ir aplankėme 4-is pagrindinius krioklius. Tokiu atveju yra neleidžiama šokinėti ar maudytis kriokliuose, bet kadangi Justo kojos infekcija mums ir taip neleido maudytis, tai nusprendėme tik pasigrožėti kriokliais ir galbūt sugrįžti čia vėliau, jeigu labai patiks.
Kvapą gniaužiantys kriokliai

Vaizdai buvo tikrai įspūdingi, mus sužavėjo Aling Aling krioklys ir kiti čia esantys kriokliai (Kroya, Kembar, Pondok). Norime čia sugrįšti vėliau ir pašokinėti nuo uolų. Stebėjome kitus, kurie tai darė ir tikrai – atrodė įspūdingai.
Cemara waterfall, aplankysime kitą kartą
Pasivaikščioję toliau, leidomės į kelią į kitus krioklius. Norėjome apvažiuoti kaimelį iš kitos pusės ir nuvykti į Cemara waterfall, nuotraukose jis atrodė labai didingai. Tačiau nors jis yra tame pačiame kaimelyje, jį pasiekti motoroleriu galima tik važiuojant aplinkui apie 28 km (apie valandą laiko). Todėl reikia būti tikrai pasiryžus pakeliauti.
Pakeliui matėme daugiau ženklų, vedančių į krioklius, tai turint daugiau laiko, galima aplankyti daug jų. Tiesa, reikia būti atsargiems su navigacija, nes Google maps vėl mus mėgino vesti offroadais. Pamačius, kad kelias prastėja, verta pasiklausti žmonių ar tikrai šis kelias veda ten, kur jums reikia. Mes pavažiavome prasčiau asfaltuotu keliu ir prasidėjus smėlėtam keliui apsisukome ir grįžome į pagrindinį kelią.

Google dažnai siūlo shortcut’us, kadangi Balyje normalūs keliai veda į tikslą dideliu spinduliu aplinkui. Mūsų patirtis rodo, jog geriausia keliauti labai anksti ryte. Mes keliamės 6h ryto, bet dažniausiai vistiek anksti neišvažiuojame. O 11 valandą čia jau prasideda dideli karščiai, kurie labai išvargina. Taip ir mes išvargome kelyje ir nusprendėme nevažiuoti į Cemarą krioklį, o aplankyti dar didingesnį Banyumala Twin waterfalls ir tada skuosti į naujus namus Ubude. Iki jo dar laukė ilgas kelias.
Banyumala Twin waterfalls – didingiausias krioklys

Važiuojant į Banyumala Twin, reikia pasiruošti, jog didžiąją dalį laiko teks važiuoti į kalną, kadangi jis yra miestelyje, šalia Danau Buyan ežero, kuris yra didelio kalno viršūnėje. Pasiekus viršūnę, teks pasileisti prastesniu, tačiau asfaltuotu, keliuku žemyn iki kol privažiuosite informacijos punktą.

Banyumala Twin krioklys buvo dar įspūdingesnis nei aprašyta. Atrodo negali patikėti savo akimis, nes kažkur matytas kompiuterio wallpaperis atgyja: gausybė vandens krenta žemyn šniokščiančiu garsu, saulės spinduliai žybsi vandens pursluose, vėjas kedena gausybę ryškiai žalios spalvos augalų. Vanduo labai šaltas, todėl puikiai atgaivina po ilgo kelio saulėje. Pasigėrėjus vaizdais ir paplaukiojus natūraliame krioklio baseine, traukiame toliau į kelią. Vieningai sutarėm, jog taip buvo didingiausias mūsų matytas krioklys.
Kelionė į Ubudą
Paskutinė stotelė – mūsų nauji namai Ubude, kur praleisime dar vieną savo kelionės savaitę. Po jo turėsime tik vieną likusią savaitę Balyje ir ji – rezervuota mūsų mylimajam Canggu. Kelionė į Ubudą buvo labai lengva. Nuo miestelio, įsikūrusio kalnuose šalia Danau Buyan ežero, driekėsi labai puikus kelias. Nors jis ir buvo vingiuotas (teko ilgai leistis žemyn nuo kalnuotos vietovės), tačiau buvo labai geras kelias.

Beje Balis stebina savo kelių kokybe. Kur bevažiuosi visur kokybiškas geras asfaltas. Pakeliui sutiksite daugybę vietinių pardavėjų, galima sustoti nusipirkti vaisių ar užkasti vietinėje knaipėje. Kelias neprailgo ir greitai pasiekėme savo ilgesnę stotelę Ubudą ir savo vilą, šalia jo.

Saulėti linkėjimai,
|Pirma diena| |Antra diena|Trečia diena |Ketvirta diena |Penkta diena |Šešta diena|